YÜKSEK SİNYAL DİREĞİ VE MERDİVENİ

Akşemsettin Mahallesi, Sim Sanayi Sitesi 5/B Sokak No:23 Sultanbeyli - İSTANBUL  Tel/Faks: 0.216.487 55 68 info@transray.com.tr
Uzun yıllardır demiryolu ve metro hatlarında kullanılan mekanik ekipmanların üretimindeki ve uygulamasındaki tecrübelerin biraraya getirilmesi amacı ile kurulan TRANSRAY Demiryolu Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş., bu sektörde ihtiyaç duyulan en önemli parçalardan birisi olan yüksek sinyal direği ve merdiveni için uygulanmış çözümlere sahiptir.

Yüksek sinyal direkleri, üzerilerine yerle
ştirilecek olan sinyal başlıklarının bağlantı özelliklere uygun olarak üretilmekte ve buna göre yükseklikleri belirlenmektedir.

Sinyal ba
şlıklarındaki sinyallere erişmek, bakım ve onarımlarını kolayca yapmak üzere direk ile birlikte bir de merdiven sağlanmaktadır.
Yüksek Sinyal Direği ve Merdiveni
Sfero Döküm Direk Ayağı Uygulaması
Devlet Demiryollarının uygulamalarına ve isteklerine uygun olarak, önce bir sfero döküm direk ayağı temin edilmekte, bu döküm direk ayağı bir beton temele, yüksek sinyal direği de bu döküm direk ayağının içerisine yerleştirilerek sabitlenmektedir.

Benzer şekilde, sinyal direği merdiveni de bir beton temele sabitlenmekte, böylece sağlam ve güvenilir bir uygulama gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Merdivenin eğimi ve basamaklarının yüksekliği, sinyal bakımına gelmiş bir personelin elindeki bakım aletleri ile birlikte yüksek sinyal direğine güvenli bir şekilde tırmanmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Merdiven bir platformda sona ermekte ve bakım personelinin bu platformda güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak üzere platformun etrafı bir korkulukla çevrilmiştir. Personelin bakım sırasında aletlerini koyabilmesi, bakımı kolaylıkla yapabilmesi açısından, yüksek sinyal direği tarafında ikinci dar bir platform daha yer almaktadır.
Yukarıdaki resimlerde aynı uygulama iki farklı açıdan gösterilmektedir. Malzeme olarak daldırma galvanizli çelik malzeme kullanılmaktadır.

Sinyal başlıklarının yapısına bağlı olarak, Devlet Demiryollarının talep ettiği şekilde sinyal başlıklarına bir kilit mekanizması da uygulanmakta, böylece sinyal başlıklarına zarar verici müdahaleler engellenmektedir.

Talep edildiği taktirde, farklı özelliklerde yüksek sinyal direği ve merdiveni de üretilebilmektedir.